KARILIONAS TŪKSTANČIUI IR VIENAI AUŠRAI

iliustracija

Braziūnas V. KARILIONAS TŪKSTANČIUI IR VIENAI AUŠRAI - V.: Kronta, 2003.

    Originali, grandiozinė, vos ne visą Lietuvos gyvavimo tūkstantmetį aprėpianti poema.
Visi norintys skaityti ne tik istorijos vadovėlius, norintys pamatyti išvirkščią, gražią, ne faktinę istorijos pusę galėtų pasiskaityti šią poemą. Nepaisant didžiulio užmojo, ji nėra ilga ir labai nuobodi.
    Originalumo ir šiokios tokios faktinės orientacijos itin greit poemoje prabėgančiuose šimtmečiuose suteikia ir faktinės išnašos, paaiškinimai, pateikiami lygiagrečiai su poema. Tiesa, norint skaityti šį tekstą, reikia nemažos erudicijos ir istorinės nuovokos.
    Galų gale, pasak autoriaus, "istorija teikia galybes metaforų ir čia pat jas žudo. Belieka rašyti esė ar dramą, scenarijų, romaną ar poemą, jos, istorijos, savy neignoruojant". Teisingi ir itin Tūkstantmečio programos leidiniams tinkantys žodžiai.
    B.M.

B.M. [Burokas, Marius]. Knygos // Literatūra ir menas. - 2003. - Liepos 25. - P. 14. - Iliustr.: Kn. virš. faks. - Anot.: Braziūnas, Vladas. Karilionas tūkstančiui ir vienai aušrai: [poema] // Vilnius: Kronta, 37 p. - (Lietuvos tūkstantmečio programos leidinys). - Prieiga per internetą: http://www.culture.lt/lmenas/?leid_id=2960&kas=straipsnis&st_id=2874